Databáze KAO | Kavkazáci | Veterina | Photography & webdesign english

ŠtěňátkaVRH "D"

rodokmen ~ fotogalerie

z Bllerkova z Bllerkova
Ch.Amberland ASTA LA VISTA GCh.AGIR z Bllerkova
* 28.3.2011, import Lotyšsko * 10.5.2003
DKK 1/2, DLK 0/0, OCD negativní DKK 1/1(*), DLK 0/0, OCD negativní
Srdce (Doppler): normal Srdce (Doppler): normal
Štítná žláza (T4 + TSH): normal
plnochrupá, skus nůžkový plnochrupý, skus nůžkový
Junior šampion SK Junior šampion ČR
Šampion SK Šampion ČR
Čekatel šampiona HU Grand šampion ČR
res.CAC speciální výstava Kijev Šampion SK
6 x BOB Klubový šampion
Povahový certifikát Škola ochrannych sobak "Ares" Kijev 9 x Vítěz soutěže Super povaha KRaAOPPo téměř 11-i letech očekáváme narození štěňátek u nás doma (vrhy B, C externí). V první řadě jsem majitel, což také svědčí o počtu našich odchovaných vrhů :-) Za 16 let s kavkazáky čekáme čtvrtý vrh.

Matka štěňat - Amálka, je mladá nadějná fena importovaná z Lotyšska. Vyniká nesmírným temperamentem, velkou vzrušivostí a neustále má nějaké dobré "nápady" :-) Do věku 2,5 let se zúčastnila několika výstav s výborným hodnocením - po čtyřech výstavách ve třídě mladých získala Slovenského junior šampiona (z toho se 3x stala vítězem plemene - BOB!) a následně ve věku 26 měsíců získala i Slovenského šampiona. Mezi její úspěchy bezesporu patří i titul res.CAC ze speciální výstavy Kijev, tamtéž ve věku 20 měsíců nastoupila jako jediný kavkazák z ČR i na prověrku povahy pod patronátem Škola ochrannych sobak "Ares" a získala povahový certifikát.

Otec štěňat - Agir, je skoro 11-i letý pes, kterého jsem si nechala ze svého prvního vrhu. Je sebevědomý, vyrovnaný, oproti Amálce méně vzrušivý, přesto však i ve svém věku v případě potřeby neváhá zasáhnout. Do věku 6 let se celkem pravidelně účastnil výstav u nás i v zahraničí, taktéž s výbornými výsledky. Několikrát nastoupil na povahových soutěžích KRaAOP, ve kterých 9x zvítězil.

Nejen vzhledem k mému povolání, je pro mě na prvním místě zdraví. Proto si troufám říct, že moji kavkazáci mají nejvíce preventivních vyšetření široko daleko. Kromě povinného rentgenu kyčelních kloubů, mají rovněž zrentgenované lokty, ramena a kolena. Oba podstupují každoroční preventivní vyšetření srdce (Doppler) na specializovaném pracovišti, pravidelné kontrolní rozbory krve a mnoho dalších neinvazivních vyšetření. Toto dává štěňátkům ty nejlepší zdravotní předpoklady, nikoli však záruky. Příroda je mocná, genetika někdy nevyzpytatelná a my jsme jen malí páni :-)
Klubání na svět...
z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova


Čekání na štěňátka...

z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova


Namlouvací procházka...

z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova z Bllerkova
Chovatelská stanice kavkazských pasteveckých psů z Bllerkova FCI

MVDr. Zuzana Nevrlá

Tel: +420 731 188 632
E-mail: zbllerkova@seznam.czMapa webu Kavkazskaia Ovtcharka ~ Kavkazský pastevecký pes ~ Caucasian mountain dog ~ Kaukasischer Owtscharka ~ Owczarek Kaukaski